Rotary – piszemy dla Ciebie

Turyści na rowerze

0
Posted in Turystyka By admin

wczasy nad jeziorem KaszubyWyprawy rowerowe staja się w Polsce coraz bardziej popularne. Nie wynika to bynajmniej z dużej liczby ścieżek rowerowych w większości miast. Turyści wyjeżdżając do licznych ośrodków agroturystycznych, zabierają ze sobą swoje dwuślady. Po to, by przecierać miejscowe szlaki rowerowe. W niektórych pensjonatach, nie ma potrzeby przywożenia ze sobą rowerów, ponieważ na miejscu, jest ich całe mnóstwo. Dzięki temu, turyści mogą każdego dnia zwiedzać pobliska okolicę – mówi właściciel  jednego z popularnych ośrodków w Borach tucholskich . Takie wyposażenie wymusza rynek, urlopowiczom nie wystarcza już stadnina koni. Chcą aktywnie wypoczywać, a rower jest ku temu doskonała okazja. Kiedy szukasz noclegów na swój urlop, zapytaj więc, jak wyglądają szlaki rowerowe, czy istnieje możliwość wypożyczenia rowerów dla całej rodziny. Za granicą, popularne jest wypożyczanie samochodów, w Polsce do łask wracają rowery. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić z takimi wycieczkami. Jeśli przez cały rok wszędzie jeździsz samochodem, prawdopodobnie nie masz dobrej kondycji.

Idealnym miejscem na taki rodzaj odpoczynku są Kaszuby, warto sprawdzić ofertę na wczasy nad jeziorem Kaszuby. To idealne miejsce na wypoczynek z rowerem. Wiele lasów, liczne dukty jak i jezioro powodują, że jazda w takim miejscu na rowerze jest prawdziwą przyjemnością. Jeżeli znudzi nam się rower, zawsze możemy udać się na długi spacer, lub popływać kajakiem po jeziorze.

Decydując się na wczasy nad jeziorem Kaszuby według mnie warto szukać ośrodków rodzinnych. Oczywiście zakładając wyjazd z dziećmi. Wówczas nasze pociechy znajdą sobie towarzystwo i nie będą się nudziły. Dobre ośrodki na Kaszubach mają również na swoim terenie place zabaw, wyznaczone miejsca na grilla czy też ognisko. To wszystko powoduje, że wieczorami również mamy ciekawe zajęcie.

Takie ośrodki cieszą się bardzo dużą popularnością pośród rodzin. Jeżeli nie chcemy lub nie mamy możliwości zabrać swojego roweru na wakacje, to wówczas bez problemu możemy wypożyczyć rower na miejscu.

Leave a Reply