Rotary – piszemy dla Ciebie

Trójmiasto atrakcja turystyczną

0
Posted in Turystyka By admin

wczasy KaszubyWybierając się na wakacje, warto przemyśleć, czy oprócz opalania będziemy coś również zwiedzać i poznawać. Jeżeli decydujemy się na wczasy Kaszuby http://www.domekdrewniany.kaszuby.pl/ to mamy z tego miejsca bardzo blisko do Trójmiasta. Tam jest bardzo wiele ciekawych miejsc. Tak więc planując wczasy Kaszuby, zaplanujemy sobie jakiś czas na zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu. Zdecydowani warto jest nawet sobie jakiś dodatkowy nocleg tam zamówić, wówczas kilka dni będziemy mogli spędzić sobie nad morzem ale w innym miejscu.

Nie każdy jest zwolennikiem spędzania całego urlopu w jednym miejscu. Bardzo popularny, stał się w ostatnich latach zdrowy tryb życia, a co się z tym wiąże również aktywny wypoczynek. Dlatego coraz częściej, wczasowicze planują, że każdego dnia będą w innym miejscu. Niektórzy wybierają okolice Trójmiasta. Mimo, iż jest to najdroższe pod względem noclegowym miejsce, turyści mają czasami nie lada problem, aby znaleźć zakwaterowanie. Gdańsk, Gdynia i Sopot cieszy się bowiem dużym zainteresowaniem nie tylko wśród Polaków, ale i zagranicznych podróżników. Planując podróż kilka tygodni wcześniej, możemy doskonale zagospodarować każda minute naszego pobytu. Warto zasięgnąć opinii o licznych muzeach i godzinach ich otwarcia. Niezależnie od tego, jak bardzo lubimy zabytki, powinniśmy chociaż jeden dzień odpocząć na plaży lub sopockim molo, które stanowi nie lada atrakcje, dla odwiedzających Sopot.

W Gdyni, warto obejrzeć Muzeum Morskie i słynny okręt Błyskawica. W Trójmieście znajdziemy tez mnóstwo obiektów sakralnych, które jak zawsze w takich przypadkach mają swoja historię. Wieczorem wszystkie trzy miasta tętnią życiem. Jeśli lubimy się bawić, znajdziemy lokal, który odpowiada nam zarówno pod względem muzyki jak i wystroju. Musimy liczyć się jednak z wysokimi kosztami wieczornego szaleństwa. Trójmiejskie dyskoteki zaliczane sa do najdroższych w kraju. Spotkać w nich jednak możemy wiele znanych osób ze świata mediów i showbiznesu, które w Trójmieście, także spędzają swój urlop.

Leave a Reply